İçeriğe geç

TOP SKILLS

Top Skills That Young Entrepreneurs Need

Derneğimizin koordinatörü olduğu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2019 yılında hibelendirilen projemiz (proje no:2019-1-TR01-KA105-068331) gençlik çalışanlarının girişimcilik becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Proje Hakkında

İşsizlik çoğu ülkede gençler arasında büyük bir sorun. Bu nedenle, serbest meslek sahibi olmak elimizdeki en iyi seçeneklerden biri. Startup’lar son on yılın abartılı başarı öyküsü oldu, birkaç yeni şirket sadece büyük başarılara imza atmakla kalmadı, aynı zamanda bu süreçte iş dünyasının çehresini de değiştirdi. Ancak her başarılı startup’a karşılık sayısız startup bazen gizemli bir şekilde ve çoğu zaman fark edilmeden başarısız oluyor.
İstatistiklere göre, girişimlerin başarısız olmasının en önemli 8 nedeni şunlardır: pazar ihtiyacı yok, doğru ekip yok, fiyatlandırma sorunları, zayıf ürün, iş modeli yok, zayıf pazarlama, müşterileri görmezden gelme, tutku eksikliği. Girişimciler doğru öğrenmeyle işe başlarsa tüm bu nedenler önlenemese de en aza indirilebilir. Ortaklar bu sonuçları analiz etti ve girişimciler olarak önceki deneyimlere dayanarak, genç girişimcilerin hayatta kalmalarını kolaylaştırmak ve şirketi güçlü kılmak için sahip olmaları gereken 16 beceriyi tanımladık.

Beceriler, özel egzersizler ve yerleşik girişimcilerle iletişim ile 5 günlük eğitim programına dahil edilmiştir.

Hedefler

  • Farklı ülkelerden 26 katılımcıya eğitim verildi: Katılımcı ülkeler:Türkiye, Polonya, Slovakya, Romanya, Litvanya, Portekiz
  • Deneyimli girişimcinin rehberliğinde iş fikirleri üzerinde çalışmak ve 16 zorunlu girişimcilik becerisini öğrenmek
  • Tüm eğitim materyallerini daha fazla kullanım ve yaygınlaştırma için yerel eğitmenlere teslim etmek
    Eğitime katılanlar, yeni sosyal beceriler öğrenirken iş fikirlerini aktif olarak geliştirecek ve test edeceklerdir.