İçeriğe geç

IMPROVE

Derneğimizin ortağı olduğu IMPROVE: Preventing low reading interest (IMPROVE: Okumaya olan düşük ilginin önlenmesi) projesi (proje no: 2021-1-ES01-KA220-SCH-000027786) 2021 yılında başlamış 2023 yılı Kasım ayı itibariyle tamamlanmıştır.

Proje Hakkında

İspanya Ulusal Ajansı tarafından onaylanan ve FUNDACION XUL PARA LA COMUNICATIONSOCIAL Y EL DESARROLLO tarafından koordine edilen IMPROVE projesi (proje no: 2021-1-ES01-KA220-SCH-000027786)

Projenin amacı “Gençleri okumaya çekerek “bir milyon kelime açığını” kapatmak! “milyon kelime açığı” çocuklar arasında kelime dağarcığı ve okuma gelişiminde görülen ciddi farklılıkları açıklamaya yardımcı olabilir”

Bu proje ile öğrenciler daha fazla okumaya teşvik edilecek

Sözlü ve yazılı becerileri artırın,
metinleri anlama becerisini teşvik etmek
Hayal gücünü ve yaratıcılığı artırın

Hedefler

Bu proje ile şunları yapmayı planlıyoruz:
Tüm öğrencilerin hevesli okuyucular olmaya teşvik edildiği bir kültür yaratmak. Bu hedefi desteklemek için tüm okul personeli, öğrencilerin ilgi alanlarını öğrenmek ve okulda bulunan okuma materyallerinin bu ilgi alanlarını yansıtmasını sağlamak için öğrencilere danışarak etkili bir yaklaşım uygulayacaktır. Web siteleri, çizgi romanlar ve dergiler gibi çok çeşitli okuma materyallerinin öğrencileri okumaya teşvik edeceğinin farkındayız. Çocukları okuma ve kütüphane faaliyetlerinin planlanması ve sunulmasına, okuma kampanyalarına dahil edeceğiz ve onlara kullanımları için okuma materyalleri seçme ve satın alma fırsatı sunacağız.

Websitesi