İçeriğe geç

Free Kids İsimli Erasmus+ Projemiz Kabul Edildi

Derneğimizin ilk KA2 Projesi

Çeşitlilik İçinde Birliktelik Derneğimizin, Free Kids isimli ilk Erasmus+ KA2 projesiPortekiz Ulusal Ajansından hibe almaya hak kazandı. Proje, 2020-2023 yılları arasında uygulanacaktır.

Ortaklık ve Amacı

Projenin koordinatörlüğünü Portekiz’den The Agrupamento de Escolas nº 1 de Gondomar isimli okul üstleniyor. Projenin diğer ortakla ülkeleri ise Türkiye, Slovenya, Romanya ve Litvanya’dan çeşitli STK, Kamu ve özel kuruluşlardır.

Projenin hedef grubu, öğretmenler ve veliler. Projenin amacı, velilerin aşırı koruyucu ebeveynlik konusunda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesidir.

Faaliyetler

Proje kapsamında, çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecek:

  • Uluslararası proje toplantılar: Proje ortakları, projenin hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunacak.
  • Öğretmen ve Veli eğitim kursları: Proje ortakları ve veliler, aşırı koruyucu ebeveynlik konusunda uzmanlardan eğitim alacak.
  • Ulusal seminerler: Proje ortakları, aldıkları eğitimleri ülkelerindeki öğretmenler ve velilere aktaracak. Ayrıca yaygınlaştırma çalışmaları yürüteceklerdir

Proje, velilerin çocuklarının gelişimine olumlu katkıda bulunacak ve aşırı koruyucu ebeveynliğin olumsuz etkilerinin azaltılmasına yardımcı olacaktır.