İçeriğe geç

Erasmus+ MEDUS Projemiz Kabul Edildi

Göçmen öğrencilerin sosyal katılımlarının ve okul performanslarının etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi eğitim yaklaşımları ve uygulamaları (MEDUS) isimli Erasmus+ KA2 projemiz Litvanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Projenin Amacı
Göçmen öğrenciler için kapsayıcı bir akademik, sosyal ve duygusal ortam yaratmak için öğretmenlerin ve özel eğitim personelinin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesidir

Hedefler
1.Öğretmenlere ve özel eğitim personeline, marjinalleştirilmiş öğrencilerle çalışmalarını sağlamak için yenilikçi eğitim materyalleri (OER) ve bilgi sağlamak.
2.Öğretmenlere ve özel eğitim personeline, öğrenme farklılıklarını azaltmak ve öğrencilerin zihinsel refahını güçlendirmek için öğretme/öğrenme araçları sağlamak.
3.Okul topluluklarının (öğretmenler, veliler, öğrenciler, okul idaresi), diyalog grupları aracılığıyla göçmen öğrencilerin başarılı bir şekilde dahil edilmesini teşvik etme kapasitesinin artırılması.
4.En iyi pedagojik uygulamalara dayalı çalışma alışverişi yoluyla öğretmenleri ve özel eğitim personelini sınıfta çeşitlilikle başa çıkma konusunda desteklemek.